Oto Boya Koruma

Öncelikle oto boya koruma nedir, ne işe yarar. Bunu sizlere örnekleri ile açıklamaya çalışalım ki kolayca oto boya korumanın önemini anlayalım.

Bir çok defa boyası matlaşmış, bir tarafı canlı diğer tarafı sönük renkli araçlara denk gelmişsinizdir. Sebebini bilenler olduğu kadar bilmeyenlerde bir hayli fazla durumdadır. UV ışınları dediğimiz güneşin zararlı ve yakıcı ışınları sebebinden dolayı malesef araç boyaları özelliğini yitirerek matlaşmaya başlar. Matlaşan boyaya elinizi sürdüğünüz zaman toz halinde boyalar kalkar. İşte boya korumalı bir araçta bu tür sorunlar ile kesinlikle karşılaşılmaz. Araç parlaklığını ve canlılığını minimum 1 yıl muhafaza eder.

Yağışlı havalarda sizler hissedemezseniz yada farkedemezseniz bile damlalarda asit bulunur. Belki insan derisine zararı olmayabilir fakat araç için önemlidir. Boyanıza ciddi zararlar verebildiği gibi bu sorun kaportaya bile işleyebilir. İşte bu zararlı asit yağmurlarına karşı boya koruma ile birlikte önlem almış olursunuz.

Bir çok kişinin demeyelim, herkesin mutlaka denk geldiği ve geleceği bir sorun ise kuş pislikleridir. Kuruduğu zaman çıkmak  bilmeyen, kazımaya kalktığınızda ise aracınızın boyasına zarar verecek kadar sert olmasıdır. Tabi ki bunun yanında asit yağmurunda olduğu gibi, kuş pislikleride asit içermektedir.

Son olarak, hava sirkülasyonundan dolayı aracınızın boyası zarar görecektir. Ani soğukluk yada ani sıcaklık ile birlikte deniz bulunan yada denize yakın illerde nemli bir hava olmasından dolayı, aracınızın boyası tehlikeli durumdadır.

Yukarıda örneklerini verdiğimiz sorun teşkil eden şartlara karşı bizler boya korumayı öneriyoruz. Boya yüzeyinde oluşan şeffaf katman sayesinde, aracınız hem dış etkenlere karşı koruma altında olacaktır, hemde boyası ilk günkü canlılığını taşıyacaktır.